“Я сподіваюсь, до кінця цього місяця буде повністю завершено проєкт, далі будуть етапи передачі в експлуатацію, тому що водогін буде експлуатуватися в тому числі місцевими компаніями”, – розповів Голова Агентства відновлення.
Водогін забезпечить водою більше ніж півтора мільйона людей. Йдеться про міста Томаківка, Марганець, Нікополь, Покров, Інгулець, Кривий Ріг. Це найбільш індустріалізований регіон країни, який забезпечує левову частину нашого ВВП, тому відновлення водопостачання є критично важливим не тільки для людей, а й для економіки.
Водогін почали будувати одразу після підриву Каховської ГЕС. За 7 місяців були проведені як проєктні роботи, так і доставка матеріалів, облаштування труб. З останніми виникла проблема, адже в Україні труб було лише 25% від потреби. З цим допомогли інші країни, зокрема, Румунія та Польща. Також була проблема з насосами.
За його словами, такі великі проєкти стикаються з тим, що не вистачає фінансування. Адже на початковому етапі проєкт коштує набагато менше, ніж коли він завершується, тому що будівництво завжди вимагає більше коштів: “Всі ці кошти підтверджені. Ми пройшли всі експертизи, зокрема технічний аудит, який зробила незалежна іноземна компанія. Окремо відбувається перевірка Рахункової палати. Сподіваюсь, цей проєкт стане для нашої країни і для нашого Агентства візитівкою з точки зору прозорості використання коштів, цін і технічних рішень”.
Проєкт профінансовано коштами спеціального Фонду ліквідації наслідків російської агресії.