З метою подолання наслідків військового конфлікту у східній частині України, включаючи вирішення потреб внутрішньо переміщених осіб, 22 грудня 2014 року підписано Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України”, далі — Програма) на залучення кредитних ресурсів у розмірі 200 млн. євро (20.04.2015 Фінансову угоду ратифіковано Законом України № 346-VIII).
Як повідомляється на сайті Мінрегіону, в рамках продовження реалізації Програми наразі Мінрегіон спільно з ЄІБ здійснює заходи щодо визначення нових її учасників.
Для участі у Програмі Мінрегіон просить належним чином заповнити та надіслати до Міністерства Анкету(-и) та Перелік субпроектів, які пропонуються до участі у Програмі, за формами, що додаються.
Звертаємо увагу на те, що на даному етапі щодо субпроектів, які будуть реалізовуватись в зоні до 25 км відносно «лінії розмежування» Банком встановлено додаткові обмеження: до розгляду приймаються субпроекти соціального спрямування вартістю до 1 млн. Євро (субпроекти в такій зоні вартістю більше 1 млн. євро потребуватимуть більш глибокого вивчення; інші сектори, в тому числі відновлення об’єктів транспортної інфраструктури (мости, автомобільні дороги, елементи залізничного сполучення) до розгляду не приймаються).
Пропозиції (заповнені анкети, разом із зведеним переліком субпроектів) приймаються до 31.08.2016 в паперовому вигляді на офіційну адресу Мінрегіону та в електронному вигляді (включаючи всі додатки до анкети) на електронну адресу PotomkinaNP@minregion.gov.ua з темою листа «НКПВУ / {назва заявника}» (електронні листи мають бути надіслані з офіційної електронної адреси заявника, з поштових серверів загального користування анкети на опрацювання не приймаються).
За результатами узагальнення отриманих пропозицій до подальшого розгляду допускатимуться анкети, які було отримано в паперовому вигляді за підписом уповноважених осіб.
Нагадуємо, що :
- відповідно до умов Фінансової угоди кінцевими бенефіціарами позики можуть виступати центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоуправління, а також державні і комунальні підприємства.
- проект охоплює три географічні місцевості:
- райони, що зазнали негативного впливу у Донецькій і Луганській областях під контролем Уряду України;
- три навколишні області (Харківська, Дніпропетровська і Запорізька), які зазнають сильного тиску на соціальні послуги та іншу інфраструктуру в зв’язку із значним припливом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та іншими порушеннями, пов’язаними із конфліктом;
- конкретні місцеві ради в інших областях, що приймають значні припливи ВПО, для надання допомоги у вирішенні проблем посиленого тиску на соціальну інфраструктуру та розселення.
Довідково:
Мета проекту “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України” полягає в підтримці багатосекторних комплексів заходів з інвестування в сектори муніципальної та соціальної інфраструктури для подолання наслідків конфлікту в Східній Україні, внаслідок чого були пошкоджені частини Східної України у період з березня до початку вересня 2014 року.
Кінцеві бенефіціари обмежуватимуться центральними органами державної влади Позичальника, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоуправління, а також державними та комунальними підприємствами, відмінними від приватних підприємств, чиї компенсації на ремонт та реконструкцію будуть належати до компетенції Позичальника.
Проект буде охоплювати три географічні місцевості:
(і) райони, що зазнали негативного впливу у Донецькій і Луганській областях під контролем Уряду України;
(ii) три навколишні області (Харківська, Дніпропетровська і Запорізька), які зазнають сильного тиску на соціальні послуги та іншу інфраструктуру в зв’язку із значним припливом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та іншими порушеннями, пов’язаними із конфліктом;
(iii) конкретні місцеві ради в інших областях, що приймають значні припливи ВПО, для надання допомоги у вирішенні проблем посиленого тиску на соціальну інфраструктуру та розселення.
Проект є рамковою позикою, призначеною для фінансування інвестицій у якнайшвидше відновлення маломасштабної багатогалузевої пошкодженої інфраструктури з метою подолання наслідків конфлікту в Східній Україні у таких галузях і областях:
(і) невідкладний ремонт та заходи з підвищення енергоефективності інфраструктури для розселення ВПО;
(ii) відбудова та відновлення систем водопостачання та водовідведення, включаючи ремонт мереж, каптажних споруд, насосних станцій, очисних споруд;
(iii) відбудова та відновлення генерації, передачі та розподілу електричної енергії;
(iv) відбудова та відновлення систем генерації, передачі і розподілу централіз. постачання теплової енергії;
(v) відбудова (місцевих, регіональних і загальнодержавних) автомобільних шляхів і залізниць, пошкоджених в результаті конфлікту, включаючи уражені мости;
(vi) ремонт і реконструкція державних або громадських будівель;
(vii) невідкладний ремонт та заходи із підвищення енергоефективності в школах, медичних центрах, лікарнях, соціальних центрах, поштових відділеннях, які надають фінансові послуги, та інших відповідних будівлях; та
(viii) будь-які інші обов’язкові заходи швидкого відновлення, необхідні для відтворення умов життя і засобів до існування в межах правил ЕІБ щодо задоволення критеріїв.
Позика також може використовуватись для фінансування призначення консультантів та експертів на підтримку управління, координації, моніторингу, планування, розробки структури та нагляду за Проектом.
Очікується, що проекти будуть здійснюватися упродовж 24-36 місяців і будуть завершені не пізніше кінця 2017 року.