На Київщині до 15 червня діятиме мораторій на вирубку лісу та намив піску

Таке рішення 28 квітня ухвалили депутати Київської обласної ради. Заборона пов’язана з настанням «періоду тиші». Відповідні поправки були внесені до рішень облради «Про заслуховування інформації Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства щодо незаконної вирубки лісів у Київській області» та «Про заслуховування інформації Державної екологічної інспекції у Київській області щодо незаконного видобування піску в Київській області».

«Лісові масиви області за останні роки піддалися колосальному знищенню. Станом на сьогоднішній день відбувається самовільна, безперестанна, незаконна вирубка лісів, що завдає значних економічних збитків регіону, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри збитків не піддаються підрахункам», – зазначила заступник голови Постійної комісії з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Вікторія Киреєва.

Вона повідомила, що заборона на вирубку лісу вступає в силу з моменту ухвалення відповідного рішення Київською обласною радою. Мораторій триватиме до 15 червня.

Окрім того, під час пленарного засідання сесії було обговорено питання щодо недопущення незаконного видобування піску на території області. З цього питання доповідав начальник Державної екологічної інспекції у Київській області Євген Білоус. Він повідомив, що за оперативними даними в межах доби об’єм видобутого річкового піску становить від 6 до 10 тисяч тонн, а це приблизно 240 – 300 тисяч тонн видобутого піску на місяць.

«Це завдає непоправної шкоди довкіллю, починаючи від зміни конфігурації русел річок і закінчуючи масовою загибеллю та депопуляцією живих водних біоресурсів. Також враховуючи відсутність контролю реального об’єму видобутого піску, Київська область не отримує  надходжень до бюджету», – підкреслив начальник Державної екологічної інспекції у Київській області.

З огляду на актуальність даної проблеми, депутати ухвалили рішення щодо проведення розширених громадських слухань за участі  активістів, ініціативних та природозахисних організацій, а також представників громад окремих населених пунктів з питання протидії незаконному намиву піску. Було прийнято рішення заборонити на території області намив піску до 15 червня.

 

Підготовлено за матеріалами:

Київської обласної ради

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.