Один з найбільш амбітних проектів в Україні

Минулого тижня, у рамках проекту з будівництва водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка», у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних зі знищенням Каховської гідроелектростанції, представники замовника у Дніпропетровській області разом з командою інженера-консультанта здійснили плановий виїзд на об’єкт будівництва. Сторони здійснили огляд стану будівельних робіт на шести локаціях, де триває будівництво водонасосних станцій.

Під час активної багатосторонньої комунікації між усіма сторонами проекту за участі інженера-консультанта були превентивно обговорені можливі труднощі, що можуть виникнути у процесі будівництва, та шляхи їх уникнення або швидкого оперативного вирішення. Спільно з субпідрядною організацією оглянуті вже виконані роботи, обговорені плани і терміни будівництва та інші організаційні питання.

Загальна протяжність магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» становитиме 145 км, а потужність – 400 тисяч кубометрів води. Станом на кінець серпня в установлені строки відбувся запуск першої нитки магістрального водогону на м. Кривий Ріг, яка забезпечить якісною водою близько 25% населення району.

За інформацією Агентства відновлення, станом на початок вересня влаштовано 129,3 км трубопроводу, тобто 43%.

Як відомо, проектування нового водогону розпочалося з нуля вже за три доби після катастрофи, а роботи продовжують вестися цілодобово у три зміни. На усіх ділянках працюють незалежні інженери-консультанти з міжнародним досвідом.

Проект передбачає встановлення труб і 40 насосів, до виробництва і постачання яких з метою посилення потужностей та пришвидшення термінів залучено шість країн. За звичайних умов реалізація подібних проектів потребує до двох років. Водночас, з огляду на стратегічну важливість проекту, роботи планується завершити за 3-4 місяці, що дозволить забезпечити питною водою понад 1,5 млн осіб.

Як зазначає Голова Агентства відновлення Мустафа Найєм, «триступеневий рівень перевірки даних та кошторисів має гарантувати, що проект буде виконаний якісно, вчасно та, що дуже важливо, максимально прозоро».

За матеріалами https://iceg.com.ua/budivnitstvo-vodogonu-odin-z-najbilsh-ambitnih-proektiv-v-ukrayini/

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.