Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку закликав голів обласних державних адміністрацій та обласних рад надати всю необхідну допомогу звільненим у запас військовим, які повертаються додому.
«У вас велике завдання, разом із міськими головами – це облаштування демобілізованих, забезпечення їх відповідними умовами, земельними ділянками, прозоре і ефективне прийняття рішень, підвищення ефективності діяльності Ради учасників АТО при головах обласних державних адміністрацій», – звернувся Президент України до учасників заходу.
Президент підтримав ініціативи кількох голів ОДА щодо виділення коштів з місцевих бюджетів, зокрема для надання допомоги в будівництві житла, а не лише виділення земельних ділянок для учасників АТО.
«Я думаю, що це дуже важливо. В окремих областях підводяться мережі, компенсується частина кошторисної вартості будівництва», – сказав Петро Порошенко. При цьому, він зазначив, що такі ініціативи потрібно вітати та закликав голів ОДА акцентувати свою увагу на цьому питанні і якнайшвидше вирішити цю проблему.
Як зазначив Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний, питання житлового забезпечення є одним з найбільш болючих для сімей учасників АТО. Саме для вирішення цієї задачі 11 жовтня було підписано Меморандум про співпрацю з громадськими організаціями, які опікуються інтересами учасників антитерористичної операції.
«Фонд «Держмолодьжитло» системно і наполегливо переймається питанням надання умов сім’ям учасників АТО для придбання власного житла за прийнятними для них умовами. Це вже починає приносити певні результати. Так за ініціативою регіональних управлінь Фонду у окремих регіонах запроваджено цільові місцеві програми щодо придбання житла сім’ями учасників АТО на пільгових умовах. Найбільшого успіху в цьому напрямку було досягнуто у Харківській та Черкаській областях. Наприклад, у міському бюджеті Харкова на реалізацію такої програми у 2016 році передбачено 13 млн. грн. і вже навіть надано 11 пільгових кредитів на загальну суму 4,7 млн. грн.», – сказав Сергій Комнатний.
Сергій Комнатний зазначив, що знаковим є те, що на проблему житлового забезпечення сімей воїнів АТО звернув увагу Президент України. Це може означати, що вирішення цього питання буде здійснюватися не лише на місцевому рівні, але й на загальнонаціональному. Першим кроком у цьому напрямку може стати прийняття Верховною Радою проекту Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм)» від 04.05.2016 р. № 4550. Цей Законопроект наразі знаходиться на розгляді парламенту, та у разі прийняття, надасть додаткові преференції учасникам АТО при участі у програмі доступного житла, завдяки чому вони зможуть придбавати житло за механізмом 50 на 50.
За матеріалами Прес-служби Держмолодьжитло www.molod-kredit.gov.ua