У сертифікаті енергоефективності пропишуть рекомендації як економити енергоносії і менше сплачувати за комун послуги

Сертифікація енергоефективності будівель необхідна, аби споживач мав правдиву інформацію про стан будівлі та витрати в ній енергії, а також заходи, які необхідно зробити аби економити енергоносії. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у статті «Навіщо потрібен енергоефективний сертифікат будівлі» для видання «Цензор.нет». Правила запровадження сертифікації енергоефективності прописані у розробленому Мінрегіоном спільно з міжнародними експертами проекті Закону «Про енергетичну ефективність будівель», якій знаходиться на розгляді Верховної Ради.

За його словами, сертифікація передбачає 15 класів. «Чим менше у будівлі споживання енергоресурсів на 1 м2 за рік, тим вищий клас вона матиме, тим престижніше і дорожче коштуватиме ваша будівля. При розрахунках споживання енергоресурсів до уваги братимуть опалення, обігрів води, вентиляцію та освітлення. У сертифікаті будуть вказані фактичні показники споживання енергії в будинку. Таким чином, родина зможе підрахувати, скільки їй доведеться сплачувати за тепло, гарячу воду, газ, електричну чи теплову енергію. Чим вищий клас – тим менші платежі», — зазначив Геннадій Зубко.

Термін дії сертифіката складатиме 10 років. Водночас документ втрачатиме чинність у разі реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення будівлі.

У сертифікаті  пропишуть технічно та економічно обґрунтовані рекомендації щодо підвищення економічно доцільного рівня енергоефективності будинку. «Як правильно реконструювати будинок, щоб економити енергоносії, менше сплачувати за комунальні послуги, а вкладені в реконструкцію кошти якнайшвидше окупилися», — підкреслив він.

Сертифікат енергоефективності буде уніфікований на всій території України і стане складовою частиною паспорта будівлі. «Буде створена єдина платформа щодо даних сертифікатів енергетичної ефективності будівель, послуг енергоаудиторів.  Доступ до цієї буде безоплатним, прозорим і відкритим», — повідомив Геннадій Зубко.

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.