Держархбудінспекцією проведено семінар з новоутвореними органами архбудконтролю з усіх областей України

20 квітня для керівників новоутворених органів з питань архітектурно-будівельного контролю проведено семінар «Практичні рекомендації виконання функцій архбудконтролю: працюємо в єдиній системі для розвитку будівництва та економіки країни». Під час зустрічі обговорено питання дозвільно-реєстраційних процедур, державного архітектурно-будівельного контролю, ліцензування, законодавчих змін та ініціатив.

У рамках децентралізації системи держархбудконтролю нові повноваження вже отримали 94 місцеві громади. «Новоутворені органи мають працювали на розвиток будівельної галузі в своєму місті, селі, територіальній громаді. І не має значення це мільйонник, або 10-тисячне місто, якщо є новоутворений орган, громада взяла на себе відповідальність, будь ласка, працюйте так, щоб люди і будівельники відчували зміни», — звернувся до учасників Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

За його словами, з нового року активність на місцях взагалі впала. Але ми працюємо над пожвавленням процесу, постійно надаємо консультації, проводимо навчання, щоб продемонструвати місцевій владі всі переваги самостійного контролю за будівництвом. Нові повноваження, перш за все, дають нові можливості для розвитку, залучення нових інвестиційних проектів, а також близькість адміністративних послуг до суб’єктів містобудування.

«Сьогодні Держархбудінспекція робить все для того, щоб стати ближче до людей. Ми з карального органу перетворюємося на консультативно-адміністративний. І той штамп, що стояв на органі 3-4-5 років назад, відійшов у минуле, як відійшли декларації по третій категорії, коли на приватних ділянках будувались хмарочоси», — зауважив Олексій Кудрявцев.

Під час наради поінформовано про стан дозвільно-реєстраційних процедур виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад. У 2016 році кількість опрацьованих документів новоутвореними органами склала 14%, а у 2017 році – 21%.

Зокрема, 14,5 тис. повідомлень про початок виконання будівельних робіт, майже 17 тис. декларацій про готовність об’єкта до експлуатації, понад 1 тис. дозволів та майже 1 тис. сертифікатів.

Увагу присутніх акцентували на необхідності злагодженої роботи дозвільної системи, бо від цього напряму залежить ефективна та продуктивна робота всієї будівельної галузі, а відповідно – розвиток інфраструктури та створення нових робочих місць.

Крім того, учасників ознайомили з новими законодавчими ініціативами в сфері містобудування. Серед них – «будівельна амністія», зміна концепції державного архітектурно-будівельного контролю, врегулювання питань ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів з середніми та значними наслідками – СС2 та СС3.

Участь у нараді також взяли представники Міністерства екології та природних ресурсів України, які провели роз’яснення щодо обов’язковості з 18 грудня 2017 року звіту про оцінку впливу на довкілля при отриманні дозволу на початок будівельних робіт.

За матеріалами

Прес-служби ДАБІ України

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.