Німецько-Український форум пропонує побудувати у Дмитрівці каркасно-солом’яне «Містечко для переселенців»

У Києво-Святошинській райдержадміністрації відбулася презентація проекту будівництва каркасно-солом’яних будинків, запропонованого Німецько-Українським форумом.
Компанія планує побудувати у Дмитрівці «Містечко для переселенців». Внутрішньо переміщені особи сьогодні потребують дешевого житла, в яке можна заселитися в максимально стислі терміни.
Координатор програм енергоефективності Алекс Родіонов розповів про особливості каркасно-солом’яного будівництва, зазначивши, що солома, яка є відновлювальним ресурсом, у пресованому вигляді є прекрасним будматеріалом. Наприклад, в Україні виробляється близько 40 млн. тонн під час збирання зернових. Фактично це відходи, які можна використовувати з користю.

mistechko01

Каркасно-солом’яні будинки мають такі переваги:

економічність (вартість будівництва за цією технологією нижча, ніж за будь-якою іншою);

висока швидкість зведення (заселитися в будинок можна вже через декілька днів після початку будівництва);

мобільність (технологія будівництва передбачає, що будинок можна розібрати і перевезти на нове місце проживання);

гарна звукоізоляція тощо.

Більше того, панелі будинків матимуть такий коефіцієнт теплопровідності, який дасть можливість витрачати в 3-4 рази менше коштів, порівняно з висотними або індивідуальними будинками.
«Ми вважаємо, що в Україні є можливості для створення високотехнологічного виробництва солом’яних будинків. За останні шість місяців ми обговорили різні варіанти автоматизації технології будівництва спільно з німецькими та українськими спеціалістами. Провели переговори з українськими агрофірмами, машинобудівними підприємствами, перероблювальниками деревини з метою вибору надійних постачальників і учасників виробництва. Тому маємо надії, що перший будинок за удосконаленою технологією виробництва, розробленою нами, буде зведений вже в травні 2016 року», – зазначив Алекс Родіонов.

mistechko02

Варто зазначити, що таке будівництво відбувається за високими європейськими стандартами, є певні вимоги до солом’яних утеплювачів, якості самої соломи, шляхів її обробки тощо. Бо, перш за все, будинки мають бути міцними, завдяки спеціальному обробленню пожежобезпечні та захищені від гризунів, комах, грибків та плісняви. Також надзвичайно важливо, що реалізація цього проекту дасть можливість створити нові робочі місця.

Що ж до ціни, то, спираючись на досвід Німеччини і попередні розрахунки для України, вартість такого будівництва мінімум на 30% нижча, ніж традиційного. При цьому є додаткові можливості зниження вартості, наприклад, сам замовник може виконувати певні будівельні роботи, або ж декілька замовників можуть об’єднатися для будівництва декілька-квартирного малоповерхового будинку, тобто використовується менше солом’яно-каркасних панелей.
У свою чергу, Мирослава Смірнова подякувала робочій групі Німецько-Українського форуму за презентацію та увагу саме до Києво-Святошинського району, бо, дійсно, надзвичайно велика кількість вимушених переселенців виявляє бажання жити тут, тому керівництво району докладає максимум зусиль, щоб створити максимально комфортні умови та можливості для проживання.

Як раніше повідомляло delo.ua, німецькі фахівці також мають намір з використанням каркасно-солом’яних технологій реконструювати «хрущовки» та зводити сучасні енергопасивні житлові будинки в Україні.

mistechko03

Координатор програм енергоефективності Німецько-Українського Форуму (НУФ) Алекс Родіонов, коментуючи запропоновані організацією програми енергоефективності, заявив, що модернізувати «хрущовки» в Україні можна за допомогою комерційного проекту, який «нарощування» старого будинку – зведення мансардних, легких поверхів – буде поєднувати з термомодернізацією. «Надбудова одного або двох мансардних поверхів не тільки знімає проблему старої покрівлі, а й дає додаткову площу, продавши яку можна компенсувати частину витрат на утеплення і ремонт, – пояснює експерт. – До того ж оновлений будинок отримає зовнішню ліфтову систему – це і комфорт, і додаткове утеплення».

Інвестором такого проекту, за словами експерта, повинна виступати будівельна фірма-девелопер, яка буде проводити термомодернізацію «хрущовки» за рахунок прибутку отриманого від реалізації нових сучасних квартир. До того ж Алекс Родіонов наголошує, що зовсім «вбиті» багатоповерхівки необхідно якомога швидше зносити, а на їх місці будувати сучасні енергопасивні будинки.
В обох випадках – і при нарощуванні старих будинків і при будівництві нових – фахівці НУФ пропонують використовувати технологію солом’яного будівництва (strawbale-house).
«Солома спресована без жодних зв’язуючих матеріалів у блоки щільністю 90-120 кг/м3 перетворюється на відмінний будматеріал і утеплювач, – розповідає Алекс Родіонов. – Завдяки великій кількості кремнезему цей природний матеріал відрізняється хорошою стійкістю: оштукатурена стіна 2,5 м заввишки і шириною 3,5 м витримує вертикальне навантаження до 8 тис. кг і бічне – до 325 кг».
Крім того, блоки, які формуються прес-підбирачами під час збирання соломи з поля, не потребують ніякого спеціально виробництва. Для виготовлення 1м2 стіни потрібно близько 40 кг соломи, зауважує експерт, додаючи, що технологія дозволяє зводити не лише індивідуальні будинки, а й 3-4-поверхові житлові будинки та громадські споруди.

Каркасно-солом’яне житло споживає не більше 40 кВт теплової енергії на 1 м2 в рік, розповідає експерт, наголошуючи, що такі будівлі проектуються за принципом «ЛЕГО»: швидко збираються, а якщо потрібно, так само легко розбираються і утилізується.

mistechko04

За словами Алекса Родіонова, при дотриманні всіх вимог солом’яні будинки можуть конкурувати з традиційними будинками за тривалістю експлуатації.
По-перше, таке житло дуже стійке до загоряння: повітря у спресованих солом’яних блоків достатньо для забезпечення хороших теплоізолюючих властивостей, але не для пожежі.
По-друге, у солом’яних блоках щільністю близько 100кг/м3 не заводяться гризуни та комахи. До того ж стіни біля основи захищає металева сітка і шар штукатурки з глини.
І по-третє, «солом’яний» будинок «дихає» і тому про «грибок» можна не хвилюватися.

Згідно з попередніми розрахунками, солом’яні будинки в Україні будуть коштувати на 20-30% менше, ніж традиційні будівлі.
«Сьогодні Україні, яка несе гігантські втрати теплової енергії, конче необхідно розпочинати модернізацію житлового фонду», – наголошує експерт НУФ, зауважуючи, що житель ФРН у середньому використовує 90 кВт/год на м2 в рік, тоді як українець споживає до 300 кВт/год.

Перший солом’яний будинок, який був збудований у 1903 році у штаті Небраска, США, стоїть і понині. Масово їх почали зводити понад 20 років тому у Європі та США. Останнє покоління солом’яних будинків отримало підтримку європейських держав, наразі введені будівельні норми і стандарти.

На початку цього року НУФ запропонував впровадження в Україні трьох взаємопов’язаних програм: термомодернізація ЖКГ, будівництво недорого енергопасивного житла і виробництво біометану з біоресурсів сільського господарства, які залучать 35 млрд. євро інвестицій і суттєво зменшать споживання природного газу і витрати тепла у житловому та виробничому секторі.

Наразі Німецько-Український форум шукає варіанти і моделі фінансування будівництва будинків і квартир, а також комфортні схеми купівлі житла. Проводяться консультації з німецькими кредитно-фінансовими установами та з урядовими організаціями. Головна мета сьогодні – залучити кредити Германії та інших країн Європейського Союзу, а також кредити Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації програм енергоефективності Німецько-Українського Форуму.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.