Державі необхідно відновити роботу житлових програм та спрямувати на їх реалізацію відповідні кошти з Державного бюджету на 2017 рік. Таке звернення до Уряду та Верховної Ради України від імені Федерації роботодавців України, Всеукраїнської асоціації «Укрмолодьжитло», профільних бізнес-асоціацій та будівельних компаній буде спрямоване за результатами круглого столу «Створення робочих місць через реалізацію державних житлових програм», що відбувся 18 жовтня.
Учасники круглого столу, зокрема наголошували, що внаслідок дії житлових програм держава отримує низку позитивних практичних результатів. Зокрема, зазначалося, що житлові програми для держави є беззбитковими, оскільки кошти, спрямовані на їх реалізацію повертаються до державного бюджету через податки та збори. Також учасники заходу наголошували, що кожне створене, завдяки житловим програмам, робоче місце стимулює створення ще до 5 робочих місць у суміжних галузях.
“Затвердження в Україні державних житлових програм дозволить завантажити будівельну галузь, створити десятки тисяч нових робочих місць та забезпечити українців необхідним житлом. Тому ми пропонуємо парламентаріям, під час розгляду 20 жовтня проекту держбюджету на наступний рік, підтримати фінансування таких програм в Україні”, – сказав Голова ФРУ Дмитро Олійник під час круглого столу.
Перший заступник голови правління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний зазначив, що Мінрегіоном, за участі Держмолодьжитла, було підготовлено бюджетний запит про виділення 2 млрд. грн. з держбюджету на фінансування двох програм – пільгового молодіжного кредитування та доступного житла.
“Якщо спрямувати на програму доступного житла 1 млрд. грн., то це дасть можливість залучити до економіки України 3,4 млрд. грн. інвестицій. Крім того, це дозволить побудувати більш ніж пів мільйона кв. м. нового житла, забезпечивши власним житлом більш ніж 8 тис. сімей, та створити і зберегти 56 тис. робочих місць. Реалізація зазначених програм в Україні не несе витрат, так як вже протягом року у вигляді податків та зборів до держбюджету повернеться 923 млн грн. Але при цьому, крім позитивного економічного ефекту, буде вирішено ряд важливих соціальних питань”, – наголосив Сергій Комнатний.