Підвищення рівня енергетичної ефективності будівель

В Україні частка витрат на централізоване теплопостачання  становить  84% вартості житлово-комунальних послуг, і лише 5% вартість на утримання будинку.Про це сказала головний спеціаліст відділу енергозбереження в сфері ЖКГ Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Ірина Вишняк під час Міжнародної конференції «Енергозбереження та енергоефективність в багатоквартирних будинках» у м. Запоріжжя.На сьогодні хороший приклад впровадження заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель показують ОСББ, близько 40% зниження витрат тепла.

Для енергетичної ефективності будівель потрібно здійснити енергоаудит, сертифікацію енергетичної ефективності будівель та модернізацію систем опалення, постачання гарячої, холодної води, електропостачання будівлі. Також, встановлення засобів обліку та регулювання споживання енергетичних ресурсів.

За підрахунками спеціалістів утеплення стін заощадить  – 15% тепла, фундаменту – 5%, заміна дахів з утепленням горищ 10 % – 15 %, а заміна вікон в помешканнях та в місцях загального користування збереже тепло до  – 20%, система вентиляції – до 50%».

Довідково:

Мінрегіоном розроблено ряд законопроектів, прийняття яких сприятиме  підвищенню енергетичної ефективності будівель: «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про створення фонду зі стимулювання підвищення енергетичної ефективності».

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.