З метою встановлення єдиного механізму розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, Мінрегіоном розроблено проект наказу «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів» та направлено на погодження заінтересованим центральним органам виконавчої влади.
Нагадаємо, що Мінрегіон здійснює формування кошторисної нормативної бази і визначає порядок її застосування у будівництві. Зокрема, Мінрегіон відповідно до положень ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» надає рекомендації щодо рівня кошторисної заробітної плати, який враховується при обчисленні вартості будівництва, що здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі – державні кошти).
Вартість трудових ресурсів по об’єктах будівництва, що споруджуються із залученням державних коштів, обчислюється з урахуванням рекомендацій Мінрегіону (п. 6.1 ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва»).
З 1 січня 2012 року по теперішній час рекомендований рівень кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва становить 3400 гривень (листи Мінрегіону від 29.12.2011 № 7/15-18443, від 11.02.2013 № 7/15-1989), що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах.
Як зазначається в пояснювальній записці, розроблення проекту Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів викликане необхідністю нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних з визначенням розміру кошторисної заробітної плати при обчисленні вартості будівництва об’єктів, а також періодичного перегляду зазначеного показника для врахування росту мінімальної заробітної плати і змін в законодавстві про оплату працю.