Щодо порядку та способів забезпечення фінансування послуг інженера-консультанта

При реалізації будівельних проектів в рамках програми «Велике будівництво» головні вимоги висуваються до якості виконуваних робіт.

З метою забезпечення належного контроля якості будівництва замовниками та розпорядниками коштів до реалізації таких проектів окрім традиційного залучення інженерів технічного нагляду здійснюється залучення такої інституції, як «інженер-консультант».

Питання щодо порядку та способів забезпечення фінансування послуг інженера-консультанта в разі його залучення на різних стадіях інвестиційного процесу набуло актуальності з прийняттям Зміни № 2 до ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва».

Одне із звернень цього питання було опрацьовано Державним дорожнім науково-дослідним інститутом імені М.П. Шульгіна (ДП «ДерждорНДІ»).

З відповіддю ДП «ДерждорНДІ» можна ознайомитись за цим посиланням.

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 р. № 704 внесено зміни у додаток 2 до Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995.

Зокрема, Титул на виконання проектно-вишукувальних робіт для будівництва доповнений графой 14, якою створюються умови залучення інженера-консультанта вже на початку стадії виконання проектно-вишукувальних робіт.

Сума коштів на надання послуг інженера-консультанта в разі його залучення на етапі проектування не може перевищувати 15 відсотків загального ліміту коштів, що передбачатимуться на відповідні цілі у зведеному кошторисному розрахунку вартості об’єкта будівництва.

При цьому до титулу додаються копії звіту за результатами проведення тендера у порядку, встановленому Законом України “Про публічні закупівлі”, та договору з виконавцем робіт.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.