У Cлавутичі відбулась Міжнародна конференція щодо проблеми виведення з експлуатації об’єктів ядерної енергетики

У Славутичі відбулась Перша Міжнародна конференція «Проблеми виведення з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення оточуючого середовища» INUDECO’16. Конференція пройшла в рамках Міжнародного форуму «Уроки Чорнобиля для ядерної безпеки світу» та з нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

До участі у конференції зареєструвалося 215 осіб з Латвії, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки, України, Франції, Чехії, Швейцарії, Швеції, Японії.

Так, 25 квітня 2016 року учасники конференції здійснили технічний тур на Чорнобильську АЕС,  відвідали місто Прип’ять, ознайомилися з ходом робіт на майданчику Чорнобильської АЕС, взяли участь у акції «Ніч пам’яті», що відбулася на Центральні площі м. Славутича.   

26 квітня 2016 року відбулося урочисте відкриття конференції. Відкрив захід міський голова Славутича, голова оргкомітету конференції Юрій Фомічев.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник генерального директора ДСП «ЧАЕС» Костянтин Шефер та директор Інституту проблем безпеки АЕС Національної академії наук України, д-р техн. наук, проф., член-кор. НАНУ Анатолій Носовський.

Серед гостей конференції також були: Володимир Щербина та Валентин Купний, екс-керівники об’єкта «Украиття», члени Громадської ради при Державному спеціалізованому підприємстві «Чорнобильська атомна електростанція»; Сергій Павловський, директор департаменту соціального розвитку, громадсько-соціальних проектів та інфраструктури ДП НАЕК «Енергоатом»; Мегумі Сугімото, Інститут наукових рішень для сталого суспільства, Університет Кюсю, Японія; Василь Йощенко, Інститут радіоактивності навколишнього середовища, Університет Фукушіми, Японія; Ян Здебор, Університет Західної Богемії, Чехія; Бернар Фройлішер, керівник Проекту Національний план з енергоефективності в Республіці Сербія та інші.

На відкритті конференції відбулася панельна дискусія за участі Віктора Кучинського, відділ стратегічного планування ДСП ЧАЕС, Мегумі Сгімото, Інститут наукових рішень для сталого суспільства, Університет Кюсю, Японія, Анатолія Носовського, Інститут проблем безпеки АЕС НАНУ; Володимира Удовиченка, Офіс реформ у Київській області, Юрія Фомічева, мер м. Славутич, Бернара Фроелішера, проект Національний план з енергоефективності в Республіці Сербія.

Під час розмови учасники дискусії  обговорити основні теми конференції, озвучили ключові питання для роботи її учасників під час секційних засідань – перспективи розвитку майданчику ЧАЕС та зони відчуження, шляхи соціально-економічного відродження та подальшого сталого розвитку міста Славутича, подальші заходи зі співробітництва України та Японії в контексті схожого трагічного досвіду з ліквідації наслідків аварій на АЕС та інші питання.  

Зокрема, урочисту церемонію завершили дві ексклюзивні події. За участі заступника директора Київської обласної дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Людмили Клімової відбулося урочисте погашення спеціальним поштовим штемпелем художньої марки «Чорнобиль – трагедія людства». З нагоди 30-річчя аварії на ЧАЕС ця подія відбулася 26 квітня у чотирьох містах України.

Також, за участі міських голів Музики Павла (м. Енергодар), Анощенко Сергія (м.Кузнецовськ), Супрунюка Олександра (м.Нетішин), Фомічева Юрія, (м.Славутич)  підписаний Меморандум про заснування Асоціації міст-супутників АЕС і мономіст».

По завершенні пленарної частини робота конференції продовжилася у трьох секціях: «Досвід ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно-безпечну систему», «Зняття з експлуатації атомних електростанцій, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом», «Реінтеграція територій та соціальна адаптація населення у зв’язку з припиненням експлуатації містоутворюючих підприємств» .

Крім того, вчора в Навчально-тренувальному центрі ДСП «ЧАЕС» робота конференції продовжувалася у секціях: «Аварійне реагування на об’єктах критичної інфраструктури», «Інформаційні технології підтримки зняття з експлуатації АЕС», «Технології розумного міста у XXI столітті».

На заключному пленарному засіданні конференції підписано Меморандум про співпрацю та наміри щодо створення у м. Славутичі Київської області науково-технічного кластеру з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців із зняття з експлуатації ядерних установок, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами.

Підготовлено за матеріалами:

Київської обласної державної адміністрації

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.