Уряд виділив кошти на фінансування спільного з Урядом Японії проекту реконструкції Бортницької станції аерації

Кабінет Міністрів України постановою від 27.07.2016 № 487 виділив 31,2 млн. гривень для фінансування у 2016 році частки української сторони у реалізації спільного з Урядом Японії проекту реконструкції Бортницької станції аерації у м. Києві.

Кошти будуть направленні на фінансування будівництва п’ятого пускового комплексу першої черги проекту “Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації”.

Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня визначений Київською міською державною адміністрацією її структурний підрозділ з питань житлово-комунального господарства

Прингідно повідомляємо, що 7 липня Київрада затвердила договір іпотеки нерухомого майна Бортницької станції аерації на час реалізації проекту модернізації, згідно з яким міська влада передає в іпотеку Кабінету Міністрів України, в особі Міністерства фінансів, нерухоме майно Бортницької станції аерації ПАТ «АК «Київводоканал» на час реалізації проекту модернізації.

Це необхідно для забезпечення виконання зобов’язань за кредитною угодою, укладеною між урядами України та Японії для залучення коштів Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на реконструкцію БСА. При цьому одним із принципових моментів договору є те, що усі приміщення, майно та обладнання станції, які надаються під заставу, не можуть бути відчужені і залишаться в комунальній власності київської громади.22.08.16-2

Нагадаємо, кредитний договір ( формі обміну нотами) між урядами двох держав було підписано у червні та ратифіковано Верховною Радою України у вересні 2015 року.

Київводоканал, як відповідальний виконавець проекту реконструкції БСА, працює над його реалізацією протягом останніх трьох років. Кредит буде наданий JICA на суму 108 млрд. єн строком на 40 років під 0,1% річних з пільговим періодом 10 років.

На ці кошти передбачено реалізувати чотири пускових комплекси проекту, до яких входить будівництво нового першого блоку станції, технічне переоснащення другого та третього блоків, а також будівництво лінії механічного зневоднення та спалювання осаду. Заплановано й будівництво системи знезараження очищеної стічної води перед її скидом у річку Дніпро.

У результаті реалізації проекту, який передбачає зокрема й облаштування системи дезодорації, буде значно зменшено кількість викидів забруднюючих речовин у повітря. А за рахунок впровадження сучасних технологій — виконано вимоги ЄC щодо якості очищення стічних вод. Також зведуть лінію утилізації осаду, який залишається в результаті очищення, що дасть можливість припинити скидання мулу на мулові поля, які наразі переповнені

Варто наголосити, що Бортницька станція аерації – єдиний очисний фільтр усіх побутових і промислових стоків міста Києва та 15 прилеглих населених пунктів Київської області. Нині технології, які використовують на першому блоці споруд БСА, є на 100% морально та фізично застарілими. Потребують значної реконструкції другий і третій блоки. Відтак модернізація БСА є має вирішити комплекс екологічних, техногенних, соціальних і побутових питань, що стосуються екологічної безпеки населення України.

На сьогодні цей інвестиційний проект є найбільш масштабним інфраструктурним проектом у сфері житлово-комунального господарства України!

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.