Близько десятка компаній цікавляться можливостями будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження

Чорнобильська зона є територією з невикористаним потенціалом і залишається перспективною для розвитку відновлювальної енергетики в Україні.

Німеччина, наприклад відмовляється від “мирного атома” і поступово зупиняє діючі ядерні реактори, віддаючи перевагу сонячній енергетиці. Німецькі науковці, які робили дослідження потенціалу сонячної енергетики в Україні дійшли висновку, що найгірше місце в Україні для сонячної енергетики є у будь-якому разі краще, ніж найкраще місце для сонячної енергетики в Німеччині.

Під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак нагадав, що за час роботи нинішнього уряду вітчизняне законодавство зазнало змін та відкриває нові можливості для бізнесу, який цікавить інвестування у сферу відновлювальної енергетики. Зокрема, будівництва сонячних електростанцій на території зони відчуження.

«Нам вдалося внести зміни до нашого законодавства. Наприклад, про правовий режим у зоні відчуження, врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Наявна інфраструктура на території Чорнобильської зони і кількість людей з високим рівнем кваліфікації, які в міру виведення ЧАЕС з експлуатації можуть бути залучені для роботи об’єктах відновлювальної енергетики», – пояснив Міністр.

Як повідомляється на сайті Мінприроди, сьогодні близько 10 різних компаній зацікавилися цією пропозицією та проходять процедуру отримання землі в оренду.

«Всіх представників бізнесу, кого цікавить ця галузь, запрошуємо долучатися і бути серед перших. Наша мета – максимально адаптувати зону відчуження до умов сьогодення та показати, що всі процеси реалізації даних проектів відбуваються  з врахуванням безпеки – під наглядом як української влади, так і наших міжнародних партнерів», – резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, в 14 липня 2016 року Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” (№ 1472-VIII), що відкриває шлях зокрема, для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. За цей законопроект проголосували 234 народних депутати.

Відтепер, оформлення документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт відповідно до Закону України  “Про регулювання містобудівної діяльності”, для будівництва на земельних ділянках зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення об’єктів на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління зоною відчуження та зоною безумовного (обов’язкового) відселення, може здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування відповідною земельною ділянкою.

Структурний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління зоною відчуження та зоною безумовного (обов’язкового) відселення, з питань архітектури у межах зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення:

  • погоджує документацію із землеустрою щодо відповідності зазначеної документації законодавству у сфері містобудування та архітектури;
  • видає містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки відповідно до Закону України  “Про регулювання містобудівної діяльності”;
  • виконує функції уповноваженого органу містобудування та архітектури, покладені на структурні підрозділи районних державних адміністрацій з питань містобудування та архітектури, а його керівник – функції головного архітектора району.

За згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління зоною відчуження та зоною безумовного (обов’язкового) відселення, дозволяється відвідування території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення за визначеним зазначеним органом маршрутом (об’єктом) і в супроводі відповідальних осіб.

На території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення не поширюється дія частин третьої і четвертої статті 24 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Визначення і надання містобудівних умов та обмежень на територіях, де не затверджені плани зонування або детальні плани територій, здійснюються на основі аналізу існуючої містобудівної ситуації (стану та характеру забудови території, наявних планувальних рішень, обмежень у забудові території та використанні земель).

Державне агентство України з управління зоною відчуження, Чорнобильський інститут досліджень і розвитку та EasyBusiness розробили тізер інвестиційного проекту Chornobyl Solar, який стосується будівництва у зоні відчуження парку сонячної електрогенераціі.

Проект знаходиться на стадії розробки та розширення. До участі в проекті запрошуються широкі кола вітчизняних та зарубіжних інвесторів. Зацікавлені особи можуть офіційно звертатися в Державне агентство України з управління зоною відчуження:  solar@dazv.gov.ua

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.