Європейські стандарти будівництва очисних споруд: досвід для Ірпеня

Нещодавно перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк, керівник КП «Ірпіньводоканал» Олександр Маркушин, представники проектних організацій та науковці з робочим візитом відвідали Чехію, Угорщину та Литву. Головним завданням – вивчити та обрати найкращі проектні рішення для очисних споруд, які повинні мати проектну потужність очистки до 20 тис. кубів каналізаційних стоків.

«Будівництво очисних споруд в Ірпені – наше стратегічне завдання, яке ми обов’язково вирішимо. Ірпінь та усе Приірпіння має значний потенціал та надзвичайно високий темп розвитку своєї території. І цей розвиток повинен бути системним та різноплановим», – підкреслив перший заступник міського голови Дмитро Христюк.

ochistni-irpin-2016-01

Варто зазначити, що Ірпінь щомісячно витрачає на транспортування каналізаційних стоків до очисних споруд Києва понад 1,3 мільйона гривень. Крім того, стан колектору, який скидає каналізаційні стоки до Києва, потребує негайного ремонту. А за підрахунками фахівців, це може вартувати понад 60 мільйонів гривень.

Під час візиту до Угорщини Дмитро Христюк та Олександр Маркушин ознайомились з роботою очисних споруд, на яких запроваджено технологію виробництва компостних добрив з осадових відходів каналізаційних стоків. У 2014 році були побудовані сучасні очисні споруди потужністю очистки до 15 тис. кубів каналізаційних вод за добу.

ochistni-irpin-2016-02

У Литві представники міста Ірпеня зустрілися з керівництвом міста Тельшяй для обговорення спільних проектів розвитку. Саме в 2010 році за оцінками експертів побудовані найкращі очисні споруди у Литві.

ochistni-irpin-2016-03

За словами ірпінських фахівців, це принципово інша технологія очистки каналізаційних стоків, ніж в Угорщині, Чехії та Польщі. «Саме цю технологію роботи очисних споруд можливо максимально задіяти до міста Ірпеня. Вся робоча зона очистки займає не більше 3 га землі. Не потребує додаткової природньої очистки. А головне, осад, який отримується після очистки, за результатами лабораторних аналізів має найкращі біологічні та хімічні показники. Також тут фактично немає неприємних запахів, – розповідає Дмитро Христюк. – У Литві за даною технологією вже побудовано 4 очисних станції».

 

Підготовлено за матеріалами:

Ірпінської міської ради

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.