В селі Нові Петрівці, що на Київщині, відкрився Центр надання адміністративних послуг

Децентралізація та передача реєстраційних послуг Мін’юсту на місця добралася й до невеличких населених пунктів. Так, на базі Новопетрівської сільської ради, що у Вишгородському районі, відбулося урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг. Відтепер кожен бажаючий може звернутися сюди та отримати консультацію чи адміністративну послугу.

В урочистому відкритті ЦНАПу взяли участь заступник Міністра юстиції України Павло Мороз, заступник голови Київської обласної ради Микола Стариченко, голова Вишгородської районної державної адміністрації Олександр Горган, голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко, Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький, громадськість та близько 150 жителів села Нові Петрівці.

Нагадаємо, з 1 травня Міністерство юстиції та його територіальні органи більше не здійснюють реєстраційних дій в сфері реєстрації нерухомості та бізнесу. Новопетрівська сільська рада добровільно перейняла функції реєстрації від Мін’юсту. У тестовому режимі ЦНАП надавав послуги з початку березня. За цей період було опрацьовано 238 пакетів документів. 

«Ініціатива сільської ради взяти на себе функції реєстрації говорить про готовність громади до відповідальності», – підкреслив заступник Міністра юстиції України Павло Мороз.

Заступник Міністра також відзначив, що децентралізація дозволила передати великий фінансовий ресурс з Києва на місця: «Усі кошти, сплачені за послуги реєстраторів, потрапляють до сільського бюджету, а яким чином розпоряджатися надходженнями – вирішує громада. Фактично, людям повертаються їхні ж гроші у вигляді соціальних благ».

Мін’юст лишив за собою лише функцію контролю. На сьогодні працює Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації як дорадчо-консультативні органи при Міністерстві юстиції. «Сподіваюся, скарг на дії реєстраторів цього нового ЦНАПу ми не отримаємо. Відкриття такого закладу – це дійсно європейський підхід, покликаний зробити життя громади комфортнішим», – резюмував Павло Мороз.

Заступник голови Київської обласної ради Микола Стариченко підкреслив, що фахівці ЦНАПу надзвичайно кваліфіковані, тому якість та швидкість у наданні адміністративних послуг забезпечена: «Переконаний, що з часом громада села Нові Петрівці буде мати все більше і більше повноважень з контролю та регулювання життєдіяльності свого населеного пункту. Тому сьогодні – це перший і надзвичайно важливий крок в здійсненні цього задуму».

novi-petrivci-adminposlugi-2016-01

У ЦНАПі розміщуються представники таких виконавчих органів Новопетрівської сільської ради:

  • відділ реєстрації та посвідчень;
  • відділ державного архітектурно-будівельного контролю;
  • сектор з питань архітектури та земельних відносин;
  • відділ документообігу.

novi-petrivci-adminposlugi-2016-02

Зазначені структурні підрозділи Новопетрівської сільської ради фактично надаватимуть адміністративні послуги в сферах державної реєстрації, містобудівної діяльності, свободи пересування та вільного вибору місця проживання, надання відомостей з держаного земельного кадастру, соціального захисту населення, тобто майже всього переліку адміністративних послуг, що надавалися раніше в держустановах району та області.

«Маю надію, що наша сільська рада виправдає довіру людей та впорається з цією відповідальною роботою. Я зроблю все від мене залежне, щоб виконавчі органи сільської ради працювали на рівні кращих місцевих рад»,- зазначив сільський голова Радіон Старенький.

А Голова Вишгородської районної державної адміністрації Олександр Горган наголосив на тому, що у світлі перспективи утворення об’єднаної територіальної громади Нові Петрівці, після відкриття такого центру, випереджають інші населені пункти в праві бути центром такого об’єднання.

 

Приємно, що навіть невеликі населені пункти відтепер мають змогу надавати якісні та комфортні сервіси громаді. Ще раз вітаємо жителів села Нові Петрівці з відкриттям Центру надання адміністративних послуг та сподіваємося, що місцевий ЦНАП полегшить та якісно покращить процес отримання адміністративних послуг як для місцевого населення, так і для мешканців навколишніх населених пунктів!

 

Підготовлено за матеріалами:

Міністерства юстиції України

Київської обласної державної адміністрації

Новопетрівської сільської ради

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.