Звичайно, з огляду на вік інжинірингово-консалтингових асоціацій у країнах-сусідах Східної Європи, не кажучи вже про поважну більш ніж сторічну історію «материнської» організації FIDIC, ми цілком усвідомлюємо, який довгий шлях відкривається перед нами.
Озираючись на «першу п’ятирічку», маємо надію, що наша діяльність, спрямована на створення та сталий розвиток інжинірингово-консалтингової індустрії в Україні була ефективною і залишається актуальною для держави.
На сьогодні МГІК об’єднує 38 компаній і 911 фізичних осіб-підприємців, які в цілому охоплюють близько двох тисяч фахівців галузі.
МГІК є ініціатором та активним учасником процесу формування системних змін, необхідних для запровадження функціонування ринку інжинірингово-консалтингових послуг в Україні.
Наші фахівці активно брали участь у розробленні кваліфікаційної характеристики професії «інженер-консультант (будівництво)»; базового переліку послуг, що можуть надаватись інженером-консультантом замовнику будівництва на всіх стадіях реалізації інвестиційно-будівельного проекту; примірної форми договору про надання інжинірингово-консалтингових послуг; проекту закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проектів» тощо.
Сьогодні спільно з Міністерством розвитку громад та територій України нами ведеться робота з удосконалення нормативної бази з питань договірних відносин у будівництві.
Президент МГІК професор Олександр Непомнящий є засновником та керівником Наукової школи управління ризиками при будівництві та експлуатації об’єктів нерухомості, яка вже відзначилась у розвитку науки управління та адміністрування у будівництві.
Ми постійно розвиваємо співпрацю з міжнародною інжинірингово-консалтинговою спільнотою. В рамках Меморандумів про співробітництво ми співпрацюємо з інжинірингово-консалтинговими асоціаціями Польщі , Румунії, Кореї, Литви, Латвії, Марокко, Німеччини, Сербії, Туреччини, Молдови, Грузії, Чехії, Словаччини, Албанії, Португалії, Греції, Болгарії, Індії.
Нами було здійснено переклад на українську мову та видання двох посібників Міжнародної федерації інженерів-консультантів – Посібника із контрактів FIDIC та Посібника із процедур закупівель FIDIC, методичних рекомендацій EFCA з ВІМ-технологій, а також опубліковано серію випусків довідників для замовників будівництва та інженерів-консультантів.
Звичайно, ми хочемо подякувати за багаторічну підтримку та співпрацю нашим партнерам та колегам: Міжнародній федерації інженерів-консультантів (FIDIC) і особисто її президенту Вільяму Ховарду та виконавчому директору Нельсону Огуншакіну ОБЕ, Європейській Федерації Інжинірингово-Консалтингових Асоціацій (EFCA) та її президенту Кевіну Раддену, нашим друзям з Асоціації інженерів і експертів-консультантів Польщі та Асоціації інженерів-консультантів Румунії, друзям та партнерам з інжинірингово-консалтингових асоціацій інших країн, тренерам FIDIC Джорджані Текучі, Вінсенту Лелупу, Золтану Захоні, Кремоні Котовелі, Адріані Спасовій, Міністерству розвитку громад та територій України, Міністерству інфраструктури України, Державному агентству автомобільних доріг України, нашим колегам з Асоціації експертів будівельної галузі, Гільдії інженерів технічного нагляду, Гільдії проектувальників у будівництві, Конфедерації будівельників України, Асоціації «Український центр сталевого будівництва», Асоціації міст України, Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», нашим юридичним партнерам Адвокатській фірмі «GORO Legal» та Юридичній фірмі «TOTUM», провідним вітчизняним інжинірингово-консалтинговим, експертним, проектним, будівельним організаціям – членам МГІК, органам місцевого самоврядування та всім, хто докладає зусиль задля становлення та сталого розвитку ринку інжинірингово-консалтингових послуг та будівельної галузі України в цілому.
Крокуймо далі!