Чернівці отримали нові містобудівні повноваження

В рамках децентралізації сфери держархбудконтролю 5 серпня місто Чернівці отримало нові містобудівні повноваження. Акт приймання-передавання справ підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та міський Голова Чернівців Олексій Каспрук.

Чернівці стали сьомим обласним центром, який буде користуватися новими функціями, а також 29-ю громадою, яка пройшла процес децентралізації держархбудконтролю.

«У минулому році на Чернівці припадало більше половини від всіх обсягів виконання будівельних робіт по області. Це означає, що у міста є величезний потенціал для залучення нових інвестицій в галузь. Нові повноваження дають для цього практичні інструменти», – відзначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

За його словами, тепер місцева влада матиме в своїх руках дозвільно-реєстраційні процедури та зможе налагодити швидку й якісну реєстрацію дозвільних документів. Також місто буде здійснювати контрольні функції – перевіряти будмайданчики, виявляти порушення та штрафувати недобросовісних забудовників.

«Крім того, посилиться координація в процесі держархбудконтролю. Міська влада зосереджує в своїх руках увесь містобудівний цикл. Тобто зможе швидко відслідкувати та перешкодити внесенню завідомо недостовірної інформації до декларативних дозвільних документів», – наголосив Олексій Кудрявцев.

«Чернівці довго очікували цього рішення і готові до виконання відповідальних повноважень. Для нашої громади, яка пишається архітектурною спадщиною і має міцні традиції будівництва це надзвичайно важливо. За перше півріччя цього року у Чернівцях введено в експлуатацію 57,3 тис. кв. м житла, що в 2,5 рази перевищує показники минулого року. З цього житла 31,7 тис. кв. м.- це багатоповерхова забудова, що потребує особливого контролю за дотриманням норм будівництва. Чернівчани демонструють небайдужість та активність у питаннях контролю за якістю будівництва і ми маємо гарний досвід спільного протистояння недобросовісним забудовникам. Отримання нових повноважень сприятиме такій спільній роботі міської влади та громади у питаннях забезпечення дотримання порядку на будівельних майданчиках міста, а також значно спростить дозвільно-реєстраційні процедури для забудовників. Це сприятиме гармонійному розвитку Чернівців», – зазначив міський голова Олексій Каспрук.

Нагадаємо, що станом на сьогодні 29 громад в різних регіонах України взяли на себе нові містобудівні функції. Лідером в процесі децентралізації є Київська та Донецька області. В обох регіонах повноваження держархбудконтролю перебрали по 5 громад. Серед обласних центрів такими повноваженнями вже володіють Луцьк, Львів, Тернопіль, Харків, Херсон, Маріуполь.

 

Підготовлено за матеріалами:

Держархбудінспекції

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.