Депутати Київської облради просять Уряд скасувати мораторій на проведення перевірок господарської діяльності, пов’язаної з масовим перебуванням населення

Депутати Київської обласної ради під час засідання четвертої сесії звернулися до Кабінету Міністрів України щодо скасування мораторію на проведення перевірок господарської  діяльності,  пов’язаної з масовим перебуванням населення. Депутати стурбовані надзвичайною ситуацією, яка сталася у ніч на 29 травня у селі Літочки Броварського району. Тоді внаслідок пожежі на території приватної двоповерхової будівлі, де мешкали люди похилого віку, загинуло 17 осіб.

«Ця трагічна подія не лише зобов’язує провести повне та всебічне розслідування обставин справи та притягнути до передбаченої законом відповідальності винних у її виникненні осіб, але й зумовлює необхідність вжиття ефективних заходів щодо унеможливлення повторення таких надзвичайних ситуацій у майбутньому», – йдеться у депутатському зверненні.

Депутатський корпус облради наголошує, що наразі постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» запроваджені обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами.

Зокрема, пунктом 1 цієї Постанови встановлено, що надання дозволу Кабміну на проведення перевірок підприємств, установ, організацій,фізичних осіб – підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами за переліком згідно з додатком здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження. Водночас пунктом 2 зазначеної Постанови передбачені виключення, а саме надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

«Таким чином, внаслідок дії вказаної Постанови втрачено контроль за провадженням господарської діяльності в суспільно важливих сферах, де вказаний контроль є життєво необхідним», – наголошують депутати облради.

Тож з метою запобігання повторенню подібних надзвичайних подій, депутати Киїської обласної ради просять Уряд розглянути внесення змін до пункту 2 вказаної Постанови Кабміну шляхом надання можливості компетентним органам проводити перевірки господарської діяльності, пов’язаної з перевіркою місць масового перебування населення. Мова йде про санаторії, пансіонати, дитячі табори та інші заклади.

 

Підготовлено за матеріалами:

Київської обласної ради

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.