Громада Богуслава на Київщині самостійно контролюватиме будівництво

Місто Богуслав Київської області в рамках децентралізації отримало повноваження держархбудконтролю. 27 вересня акт приймання-передавання справ підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та міський голова Богуслава В’ячеслав Дяченко.

Богуслав став шостим містом на Київщині, яке отримало нові містобудівні функції. Вони, зокрема, дають можливість місцевій владі перевіряти будівництва на предмет їх законності та надавати громадянам адміністративні послуги з реєстрації дозвільних документів.

«До реформи приєднуються не лише обласні центри, але й невеликі районні міста. Для них нові функції – це можливість залучити додаткові інвестиції в будівництво, створити сприятливі умови для забудовників. Одночасно децентралізація дозволяє місцевій владі ретельно перевіряти законність будівництв й зупиняти незаконні забудови. Впевнений, що громада Богуслава лише виграє, отримавши в свої руки важелі держархбудконтролю», — наголосив Олексій Кудрявцев.

В’ячеслав Дяченко підкреслив, що тепер послуги держархбудконтролю будуть максимально наближені до громади. «Завдяки цій реформі люди зможуть швидше отримувати дозвільні документи на будівництво. Це надзвичайно важливо, адже будівництво — стратегічна галузь, яка визначає майбутнє України», — відзначив він.

Як повідомляється на сайті Мінрегіону, станом на сьогодні вже 9 обласних міст отримали повноваження держархбудконтролю. Серед них такі міста як Ужгород, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Харків, Херсон, Маріуполь.

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.