Київводоканал презентував каналізаційну насосну станцію, яка після реконструкції економить близько 70% електроенергії

Реалізація заходів для зменшення обсягу споживання електроенергії об’єктами Київводоканалу – одне з головних завдань підприємства. Адже саме вартість електричної енергії найбільше впливає на формування тарифу на водопостачання та водовідведення.

Про це зокрема йшлося 2 червня, під час заходу на каналізаційній насосній станції «Комсомольська» за участю Голови правління – генерального директора ПАТ «АК «Київводоканал» Дмитра Новицького, першого заступника директора Департаменту експлуатації каналізаційного господарства Віктора Самка та Заступника начальника управління з експлуатації насосних станцій Юрія Романька.

Введена в експлуатацію у 1988 році КНС «Комсомольська», що обслуговує Троєщину, Райдужний, Воскресенський, Комсомольський, Лівобережний та частково Лісовий житлові масиви, була реконструйована в рамках Інвестиційної програми Київводоканалу ще у липні 2015 року та вже більше ніж пів року дозволяє заощаджувати близько 65% електроенергії. Фактичне добове споживання електроенергії до заміни насосного обладнання складало в середньому 14 тис. 520 кВт/добу. Після заміни –  5 тис. 624 кВт/добу. Економія енергоспоживання за рік складатиме: 3 млн 247 тис. 222 кВт/рік, у грошовому еквіваленті – майже 5 млн грн/рік.

«Зменшення споживання електричної енергії за рахунок модернізації об’єктів та впровадження енергоощадних технологій – це спосіб стримувати зріст вартості послуг водопостачання та водовідведення. Адже вартість електроенергії постійно зростає, і Київводоканал не може на це впливати. Ми розуміємо це, тому у минулому році здійснили заміну старих насосів на нові енергоефективні на декількох насосних станція, оптимізували їх роботу. Загалом, за рахунок реалізації всіх запланованих організаційно-технічних заходів вдалося зекономити майже 23 млн грн. І ця робота триває. На цей рік у планах теж реконструкція низки насосних станцій, завдяки чому очікуємо економії у розмірі близько 25 млн грн» – зазначив Дмитро Новицький.

На КНС «Комсомольська», яка щодоби перекачує близько 72 тис. м3 стоків, встановлено систему автоматичного управління, змонтовано 2 нових насоси з енергозберігаючим режимом роботи та замінено технологічні трубопроводи із запірною арматурою. Система автоматичного управління контролює роботу насосу та забезпечує перекачку при різному об’ємі стоків завдяки сучасним частотним перетворювачам. Це дозволяє уникнути перепадів під час надходження стоків у нічний час, а також забезпечує плавне транспортування самопливними мережами на Бортницьку станцію аерації.

«Крім того, проведені ремонтні роботи дозволили підвищити надійність каналізування житлових масивів із загальною кількістю населення понад 500 тисяч. Вартість виконаних робіт – 8, 16 млн грн. Термін окупності близько півтора року», – додав Віктор Самко.

Також він зазначив, що у цьому році ще дві КНС – «ДВС-2» та «Пуща-Водиця-2», що знаходяться у Оболонському районі були реконструйовані у рамках виконання Інвестпрограми Київводоканалу на 2015 р. На станціях, термін експлуатації яких більше 30-ти та 40-ка років, замінили технічне та механічне обладнання.

Зауважимо, що на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та нацистського режимів і заборони пропаганди їх символіки» наразі триває процес перейменування деяких об’єктів, у тому числі й КНС «Комсомольська». Серед можливих назв розглядається «Лісова» та «Воскресенська».

 

Підготовлено за матеріалами:

ПАТ «АК «Київводоканал»

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.