Новини законодавства: Кабінетом Міністрів України 15 вересня прийнято постанову № 972 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1065».

Кабінетом Міністрів України 15 вересня прийнято постанову  № 972 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1065».

Прийняття постанови свідчить, що Уряд приділяє значну увагу питанню забезпечення якості по об’єктах, будівництво яких здійснюється в рамках реалізації Програми Президента України «Велике будівництво».

При цьому особлива увага приділяється питанню будівництва доріг та об’єктів дорожньої інфраструктури.

З впевненістю можна констатувати, що на сьогодні питання залучення замовниками будівництва до реалізації будівельних проектів інженера-консультанта остаточно врегульовано на законодавчому рівні.

Постановою передбачено, що «Замовник має право залучати інженера-консультанта за договором про надання дорожніх консультаційних послуг. У разі залучення замовником інженера-консультанта закупівлі дорожніх консультаційних послуг проводяться відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

У разі залучення інженера-консультанта обов’язок щодо здійснення технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування може бути покладений замовником на інженера-консультанта з визначенням у договорі підряду його прав та обов’язків».

Позитивним аспектом названої постанови є запровадження деталізації функцій, які інженер-консультант виконує під час реалізації проекту будівництва, адже, на сьогодні замовники в межах фінансування послуг на здійснення технічного нагляду за будівництвом, намагаються доручати виконавцю послуг з технічного нагляду виконання функцій, йому непритаманних.

Також постановою підтверджена можливість використання міжнародно- визнаних  форм договорів при наданні інженерно-консультаційних послуг.

З текстом постанови КМУ від 15.09.2021 № 972 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1065» можна ознайомитись за цим посиланням.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.