Офіційно стартував проект «ProZorro.Продажі»

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» (ТІ Україна) підписали офіційний договір про взаємодію в пілотному проекті з продажу активів неплатоспроможних банків. Також підписано Регламент роботи нової електронної торгової системи. Спільна робота над документами тривала майже два місяці, й їхнє підписання дало офіційний старт впровадженню у життя «пілоту» нової системи продажу активів неплатоспроможних банків «ProZorro.Продажі».

ТІ Україна у рамках реалізації пілотного проекту забезпечує створення та функціонування електронної системи торгів, яка будуються на принципах електронної системи публічних закупівель ProZorro. А найголовніше – здійснює повноваження її адміністратора. Крім того, ще одним обов’язком ТІ Україна стане забезпечення збереження та цілісності даних, внесених до центральної бази даних (ЦБД) системи.

Уже до початку жовтня 2016 року ТІ Україна має підготувати та передати на узгодження Фонду проекти технічних вимог та технічного завдання до нової системи торгів. Прогнозними параметрами продуктивності нової електронної системи передбачається можливість одночасного проведення 20 аукціонів за годину та до 200 аукціонів на добу.

«Документарне забезпечення було одним з найскладніших етапів у підготовці пілотного проекту «ProZorro.Продажі». Нам було важливо ретельно узгодити обов’язки сторін і регламент роботи системи. Решта – справа техніки: відпрацювання процедур, тестування системи, приєднання майданчиків буде відбуватися максимально швидкими темпами», – зазначив Олексій Соболeв, керівник пілотного проекту «ProZorro.Продажі».

«Підписання договору та регламенту, робота над якими тривала не один тиждень, – це справді дуже важливий крок для реалізації Пілотного проекту. Ми наближаємось до дня, коли відбудуться перші аукціони за новою системою. Сподіваємось, що «ProZorro.Продажі» себе добре зарекомендує і виправдає покладені на неї очікування. Адже забезпечення максимального рівня прозорості та ефективності процесу продажу активів неплатоспроможних банків – один із пріоритетів діяльності Фонду», – каже Юлія Берещенко, директор департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду.

Рішення «Про запровадження Пілотного проекту щодо організації продажу майна (активів) неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються» було прийнято виконавчою дирекцією Фонду 7 липня 2016 року. У рамках реалізації проекту 32 організатори електронних торгів уже отримали ключі доступу до прототипу центральної бази даних.

В основу нової системи електронних торгів, розробкою якої у співпраці з Фондом займається команда ProZorro, покладено принцип рівноправного доступу як потенційних покупців, так і організаторів торгів до виставлених на продаж активів. Нова система має підвищити конкуренцію, що у свою чергу сприятиме збільшенню надходжень від продажу активів неплатоспроможних банків та дозволить Фонду у більш повній мірі задовольнити вимоги кредиторів неплатоспроможних банків.

Як повідомляє Мінекономрозвитку, 24 червня відбулося підписання Меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації активів неплатоспроможних банків та банків, що ліквідуються. До Меморандуму приєдналися Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Національний банк, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.