В Україні визначили допустимий час на транспортування асфальтобетону для будівництва якісних доріг

У змінах до ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво” чітко визначено допустимий час на транспортування асфальтобетонної суміші (АБС), який обов’язково має бути дотриманий від моменту випуску до укладання АБС, — не більше 3 годин.

За підрахунками експертів, це сприятиме підвищенню якості дорожнього покриття в цілому на 30%, продовжить строк служби таких доріг та мінімізує появу вибоїн, тріщин та бітумних плям.

“Зараз у ще чинних нормах щодо проектування доріг загального користування час на транспортування АБС-суміші із заводу до місця її укладання ніяк не обмежується. Чому це погано? При тривалому транспортуванні на великі відстані суміш зазнає підвищеного впливу вібрацій і стає неоднорідною. Наслідки цього ми спостерігаємо на наших дорогах — це вибоїни та тріщини. Крім цього, при збільшенні часу транспортування на суміш більш суттєво впливає температура повітря. Тому у змінах до цих будівельних норм вводяться обмеження щодо часу на транспортування асфальтобетону — не більше 3-х годин. Науковцями і експертами дорожньої галузі визначено, що цей час є оптимальним, щоб суміш не застигала і потім укладалася однорідно”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Крім того, у нових змінах визначаються максимальні відстані транспортування асфальтобетонних сумішей:

— в межах населеного пункту — 75 км;

— на грунтових дорогах або дорогах з каменю чи бруківки поза населеним пунктом — 110 км;

— на асфальтобетонних, цементобетонних дорогах або з чорного щебеню поза населеним пунктом — 150 км.

Зміни до ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво” розроблені ДП “ДерждорНДІ”, вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

За матеріалами сайту Мінрегіонбудhttp://fbm-ua.com.ua/wp-admin/post-new.php

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.