ДАБІ та Федерація роботодавців об’єднують зусилля для формування прозорого будівельного ринку в Україні

13 липня у Федерації роботодавців України відбулась зустріч Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева з представниками бізнес-структур, які працюють на вітчизняному будівельному ринку. Серед обговорюваних питань – останні новації у регулюванні містобудівної діяльності та налагодження спільної роботи щодо подальшого вдосконалення та спрощення процедур.

«Законодавство у галузі містобудування змінюється, а отже міняються взаємовідносини держави з бізнесом. Тому виникає необхідність  у перезапуску, переходу на новий етап у співпраці Федерації роботодавців та учасників ринку з Держархбудінспекцією. Сьогоднішня зустріч не остання, ми плануємо зробити такий формат роботи системним», – відзначив Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

У той же час, завдяки впровадженню електронних послуг спрощено взаємодію між державою та забудовниками. Адже з’явилася можливість реєструвати дозвільні документи щодо початку та закінчення будівництва в режимі «он-лайн». Крім того, система ще й унеможливлює будь-які корупційні ризики чи зловживання. «Електронне урядування є одним з важливих ключів для впровадження змін. На сьогодні в електронний формат переведено фактично всі адміністративні послуги ДАБІ. Опрацьовуємо можливість електронного отримання і адмінпослуг, що стосуються більш складних об’єктів», — наголосив Голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко.

Наостанок, учасників зустрічі поінформовано про законодавчі новації, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», що набув чинності 10 червня 2017 року.

«Ми розуміємо, що в процесі роботи у експертного середовища виникнуть зауваження та пропозиції до нового закону. Тому Держархбудінспекція вже працює над наступними змінами до містобудівного законодавства, щоб у вересні-жовтні запропонувати до розгляду готовий проект нового нормативного документа. Запрошуємо бізнес-структури долучатися до цієї роботи, щоб разом створити максимально комфортний та прозорий будівельний ринок, спростити дозвільні процедури, ліквідувати будь-які можливості для зловживань», — додав Олексій Кудрявцев.

За результатами круглого столу було вирішено об’єднати зусилля з Федерацією роботодавців України та створити спільну робочу групу, яка працюватиме над питаннями законодавчого вдосконалення регулювання містобудівної сфери.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.