Понад 5 млн.м3 газу в рік заощаджуватиме Вінниця завдяки введенню в експлуатацію нової твердопаливної котельні

Потужність котелень, які працюють на альтернативних видах палива у Вінницькій області складає 125 МВт. Нещодавно введено в експлуатацію нову твердопаливну котельню загальною потужністю 5,2 МВт, що працюватиме на трісці та забезпечуватиме теплом і гарячою водою мешканців цілого мікрорайону з 48 будинків, школу та два дитячі садочки. Потенціал скорочення газу становить 5,2 млн. м3 на рік.

Вінничина має достатню ресурсну базу для заміщення газу. Зокрема, завдяки використанню твердої біомаси в області щорічно можна заміщувати понад 1,3 млрд м3 газу“, – зауважив Голова Агентства Держенергоефективності Сергій Савчук у ході відкриття нової твердопаливної котельні КП “Вінницяміськтеплоенерго” у м. Вінниці, де перебував з робочим візитом у складі Урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.зобр2

У 2015 році Вінницька область в порівнянні з 2013 роком зменшила споживання газу на 220 млн м3 (26%) за трьома категоріями споживачів: населення, підприємства ТКЕ, бюджетні установи.

Сьогодні Вінниця – є одним з найактивніших міст України у питаннях енергоефективності та енергозбереження. Вона стала першим містом на пост-радянському просторі, яке отримало енергетичну нагороду Уряду Швейцарії. Вінниця створила якісну систему управління процесами з енергозбереження і поступово реалізовує комплекс заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності обласного центрузобр3

Впровадження проектів з переведення котелень на альтернативні види палива не лише зменшить залежність регіону від імпортованих енергоносіїв, а й сприятиме економічному розвитку області. Зокрема, розвиватиметься ринок виробництва та споживання альтернативних видів палива, створюватимуться нові робочі місця, збільшаться надходження до місцевих бюджетів.

Завдяки таким проектам, значно зросли темпи встановлення нових теплогенеруючих потужностей, що працюють на інших, крім газу, видах палива. Так, за останні два роки в країні було введено 1 204 МВт таких потужностей. Протягом останніх двох опалювальних періодів населенням, ТКЕ та бюджетом вдалось скоротити та замістити 7,2 млрд м3 газу.

Підготовлено за матеріалами:

Держенергоефективності

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.