Славомір Новак: дороги як в Польщі в Україні з’являться мінімум через 5 років

Видання ЛІГА.net опублікувало інтерв′ю з виконуючим обов’язки Голови Державного агентства автомобільних доріг України   Славоміром Новаком.

Окрім іншого, пан Новак приділив особливу увагу питанню  контролю якості будівництва доріг.

Зокрема він зазначив:

– Важливо, щоб незалежний нагляд був незалежним де-факто. Адже будучи незалежним від замовника, такий нагляд може бути безпосередньо залежним від підрядника. Я не знаю чи є такий контроль жорсткішим. У нас є досвід з інженерами FIDIC на міжнародних об’єктах. Скажу відверто, буває по-різному. Багато що залежить від людей і їх професіоналізму.

Ще до мого приходу був розірваний контракт з італійською компанією Todini на дорозі М03. Робота їх інженера-консультанта мала багато зауважень (офіційна причина розриву контракту – невиконання підрядником графіка виконання робіт. – Ред). З іншого боку, зараз на дорозі М12 відмінно працюють турецькі консультанти. (На цей час єдиною турецькою компанією, яка надає інженерно-консультаційні послуги у сфері дорожнього будівництва в Україні є компанія  Temelsu*, яка діє у консорціумі з українською компанією ФБМ Україна** -членом Міждержавної гільдії інженерів консультантів).

Тому не потрібно тішити себе ілюзіями, що після впровадження фідіковского контролю, все стане чудово.

На запитання, коли в Україні будуть такі ж за якістю дороги як в Польщі, пан Новак філософськи відповів:

– Я відверта і щира людина і не можу сказати, що через п’ять років тут все буде також як в Польщі, або Німеччині. За розрахунками Світового банку, близько 90% всіх українських доріг потребують капітального ремонту. Рік від року ми будемо зменшувати ці відсотки. Наша стратегічна мета відремонтувати за 5 років основні коридори між обласними центрами. Тому такі дороги як в Польщі у нас з’являться через 5 років, але тільки між обласними центрами. Що стосується місцевих доріг, це паралельний процес, за який відповідають місцеві держадміністрації. Отже, рухаємося поступово в різних напрямках, але суттєва різниця відчується не раніше, ніж через 5 років.

З повною версією інтервю Славоміра Новака можна ознайомитись на сайті видання ЛІГА.net.

*ТЕМЕЛСУ –  турецька інжинірингово-консалтингова компанія, яка з моменту її заснування у 1969 році надає інжинірингові послуги як у Туреччині, так і на міжнародному рівні. ТЕМЕЛСУ зареєстрована у таких міжнародних організаціях, як  Світовий банк, Азіатський банк розвитку, Ісламський банк розвитку, Федерація консультантів з ісламських країн , Саудівський фонд розвитку, Кувейтський фонд аграрного економічного розвитку, Всесвітня організація охорони здоров’я, FIDIC та Міжнародна дорожна федерація.

Окрім дорожньої сфери  ТЕМЕЛСУ надає інжинірингові послуги у сферах як  гідроенергетика, водопостачання і водовідведення,  електротехніка, будівництво інфраструктурних об’єктів тощо.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.