Україна і Туреччина затвердили програму співпраці у сфері технічного регулювання

Україна активізує співробітництво з Туреччиною у сфері технічного регулювання стандартизації, метрології, оцінки відповідності та захисту прав споживачів. В рамках Десятого спільного засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва, яке проходило 12-13 травня 2016 року в Києві, відбулося підписання програми реалізації відповідного Меморандуму, укладеного між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької республіки.

Програма реалізації розрахована на 2016-2018 роки та спрямована на подальший розвиток співпраці з Туреччиною у сфері технічного регулювання. Мова йде про налагодження співпраці між профільними організаціями у сфері метрології та її розширення у рамках участі в міжнародних та європейських організаціях зі стандартизації.

Українські та турецькі фахівці домовились обмінюватись інформацією про законодавчі та нормативно-правові акти у профільній сфері, щоб усунути зайві бар’єри у торгівлі. Також планується налагодити обмін досвідом щодо інспектування безпеки продукції для експорту та імпорту.

Крім того, програма передбачає можливість проведення спільних семінарів щодо впровадження європейського технічного законодавства і процедур з оцінки відповідності. Це має особливе значення в рамках поточного переговорного процесу України та Європейського Союзу (ЄС) щодо укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).

Нагадаємо, що підписання угод АССА означає для українських виробників можливість ставити на свої товари позначку СЕ (фр. Conformité Européenne, відповідність продукції вимогам ЄС) і експортувати такі товари в ЄС без додаткової перевірки чи сертифікації.

Детальніше про роботу комісії тут.

import-export-ukraine-turkey

Підготовлено за матеріалами:

Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.