Україна – Німеччина: взаємодія інженерів консультантів.

ТОВ « ФБМ Україна» входить до «Міждержавної гільдії інженерів-консультантів», тому фахівці товариства  прийняли участь у спільному розширеному засіданні об’єднання німецьких інженерів консультантів «Verband Beratender Ingenieure» (VBI) та «Міждержавної гільдії інженерів-консультантів» (МГІК, Україна), що відбулося в Києві 27 лютого.

Зустріч мала високий представницький рівень. Серед ключових учасників – Державний секретар Федерального Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури Райнер Бомба, державний  секретар Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Максим Малашкін, заступник Міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе, представники міжнародних донорських організацій, експертного середовища в галузі будівництва.

Державний секретар Федерального Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури Райнер Бомба  наголосив, що саме будівництво є ключем для успішного розвитку економіки. Він привітав зусилля України вийти на якісно новий рівень технічного регулювання у будівництві, рівень країн-членів ЄС, що, за його словами, забезпечить інвесторам чіткі, зрозумілі і легкі у реалізації норми та правила. Він зазначив, що Німеччина готова надавати експертну підтримку і в реформуванні будівельної галузі.

В рамках зустрічі було підписано Меморандум про співробітництво між «Verband Beratender Ingenieure»(VBI)  та «Міждержавною гільдією інженерів-консультантів» (МГІК). Рамковий документ передбачає спільні кроки з удосконалення будівельної діяльності.

Президент «МГІК» Олександр Непомнящий та президент  «VBI» Фолкер Корнеліус назвали підписання документу одним із заходів запровадження системної взаємодії професіоналів-будівельників  України та Німеччини.

«Підписання Меморандуму про співробітництво – маленький крок на довгому шляху розвитку галузі. Але саме рухаючись крок за кроком ми зможемо досягти мети. Нас цікавить не процес, а результат. Оскільки наша країна як ніколи потребує втілення якісних і швидких рішень, які дозволять їй стати європейською не географічно, а по суті», – сказав Олександр Непомнящий.

«Я вітаю результативні зусилля України втілювати надскладні важливі реформи, що дозволять їй зміцнитися. Певні результати помітні вже сьогодні. Триває процес децентралізації влади. Ті ж повноваження у сфері архітектурно-будівельного контролю передані на місцевий рівень і тепер місцева влада спільно з громадою самостійно може контролювати будівництво на своїй території. Інвестору це демонструє, з ким конкретно він може мати справу на місцях. Залишилася справа за малим – запровадити зрозумілі для всіх, в тому числі і міжнародних інвесторів, законодавчі правила гри. Ми такий досвід маємо і готові ним поділитися», – зазначив Фолкер Корнеліус.

 

Довідка

Асоціація інженерів-консультантів Німеччини (VBI) створена у 1903 році і є провідною професійною організацією незалежних консалтингових, проектних та інженерних компаній у Німеччині. Вона налічує понад 3000 членів і є однією з найбільших консалтингових організацій у світі. Політика адміністрації  VBI спрямована на підтримання  чесної конкуренції.

Міждержавна гільдія інженерів-консультантів (МГІК) – незалежне професійне об’єднання,  метою якого є гармонізація існуючої в Україні моделі ринку інжинірингових та консалтингових послуг у відповідності до загальновизнаних міжнародних стандартів. МГІК є афільованим членом FIDIC.

Міжнародна Федерація Інженерів-Консультантів (FIDIC) найбільша міжнародна організація в сфері будівельного консультування, яка об’єднує більше 97 національних асоціацій інженерів-консультантів по всьому світу. FIDIC проводить політику глобалізації, сталого розвитку та інтегративного розуміння бізнесу.

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.