Відбулась Колегія Держархбудінспекції

Територіальні підрозділи Держархбудінспекції у Київській та Львівській областях у 2016 році провели найбільшу кількість заходів з нагляду за діяльністю уповноважених органів містобудування та архітектури. Про це на засіданні Колегії Держархбудінспекції 19 грудня повідомив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

«У 2016 році Держархбудінспекція отримала нові функції – по нагляду за уповноваженими органами, – зауважив Олексій Кудрявцев. – Ми вже маємо певні позитивні результати роботи у цьому напрямку, зокрема, значне зменшення кількості порушень під час видачі містобудівних умов та обмежень».

Звітуючи про результати проведених перевірок, Директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Олександр Коломієць підкреслив, що у поточному році на Київщині було проведено 27 заходів контролю за діяльністю уповноважених органів містобудування та архітектури. На 20-ти об’єктах, що становить 74% від загальної кількості, виявлені порушення, зокрема, містобудівні умови та обмеження видані без затвердженого детального плану території, не ведеться містобудівний кадастр тощо. Ще одне типове грубе порушення містобудівного законодавства, за словами Олександра Коломійця, полягає у тому, що будівельний паспорт начебто видається під індивідуальний будинок, а по факту на ділянці зводиться багатоповерховий об’єкт.

У свою чергу, Директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції Роман Желих відзначив, що у Львівській області  протягом 2016 року проведено 47 перевірок уповноважених органів містобудування та архітектури.

Також Колегія ДАБІ заслухала доповіді Директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Олександра Коломійця та Директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області Ірини Солоннікової щодо здійснення заходів контролю за дотриманням ліцензійних умов у будівництві у відповідних регіонах.

Господарська діяльність ліцензіатів вимагає постійної уваги, адже перевірки виявляють численні порушення на будівництві об’єктів IV-V категорій складності. Так, за інформацією доповідачів, у Київській та Запорізькій областях при проведенні перевірок порушення ліцензійних умов склали 95% та 75% відповідно.

Підводячи підсумки роботи Колегії Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев наголосив, що у наступному році контроль за діяльністю уповноважених органів містобудування та архітектури, а також контроль за господарською діяльністю ліцензіатів залишаються серед пріоритетів у роботі ДАБІ.

 За матеріалами Прес-служби ДАБІ України

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.