Відбулось засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України

У сучасних умовах державні житлові програми особливо потрібні для стимулювання будівельної галузі. Про це йшла мова 20 грудня під час розширеного засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України.

Заступник Голови Ради директорів КБУ Олександр Харченко зазначив, що у сьогоднішніх умовах для розвитку будівельної галузі необхідна реалізація державних будівельних житлових програм на загальнодержавному рівні. Він звернув увагу на те, що органи місцевої влади, зокрема, у Харкові спрямовують у межах своїх можливостей кошти на реалізацію житлових програм. Це певним чином підтримує на місцевому рівні будівельні підприємства. Але для повноцінного стимулювання будівельної галузі потрібно фінансування таких програм на потужному рівні із Державного бюджету. 

Тезу Олександра Харченко підтвердив і член ради директорів КБУ, Генеральний директор будівельної компанії «ОМОКС» Олексій Кулагін. Він звернув увагу на надто високі відсоткові ставки, які сьогодні пропонують українські банки на ринку нерухомості. А як відомо, будівельна галузь, як і будь-яка інша для інтенсивного розвитку потребує значних обсягів кредитних коштів.

Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний зазначив, що в умовах практично відсутнього кредитування будівництва з боку банківських установ функцію стимулювання будівельної галузі могли виконувати державні житлові програми.

«Запровадження масового банківського кредитування у будівництві, з використанням лише ринкових важелів, може бути дуже довготривалим процесом. Саме тому варто застосовувати засоби, які може мати тільки держава – цільові програми забезпечення громадян житлом, такі як доступне житло та пільгове молодіжне кредитування. Тим більше, що ці програми вже давно працюють та довели свою соціальну та економічну ефективність. Варто лише внести до них певні корективи у відповідності з викликами часу та забезпечити повноцінне фінансування з державного бюджету», – наголосив Сергій Комнатний.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.