Мінрегіон працює над законодавчим врегулюванням спрощення дозвільних процедур у будівництві

Дозвільні процедури у будівництві спрощено шляхом запровадження будівництва в залежності від категорії складності об’єкта на підставі дозволу або за декларативним принципом.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час круглого столу «Будівництво. Архітектура. Нерухомість: проблеми та перспективи».

«Із прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» запроваджений декларативний принцип будівництва та введення в експлуатацію об’єктів, зокрема для ІІІ категорії складності. Вони включають в себе переважну і основну частину житлово-громадської та соціальної забудови, практично вивів зазначені об’єкти з під сфери контролю держави», —  сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, забудовники з метою отримання права на виконання будівельних робіт за декларативним принципом занижують категорію складності об’єктів з IV до ІІІ категорії складності.

«Так, із 86,5 тисяч об’єктів ІІІ категорії, які будувалися у 2014-2015 роках, у процесі будівництва в умовах дії мораторіїв на перевірки перевірено лише 3,5 тисячі або 4 відсотки. На кожному п’ятому із перевірених об’єктів виявлені суттєві порушення»,- додав В’ячеслав Негода.

Для уникнення негативних наслідків потрібно на законодавчому рівні врегулювати, що будівництво об’єктів ІІІ категорії складності здійснюється на підставі дозволу на виконання будівельних робіт.

За словами Першого заступника Міністра, в рамках подальшого спрощення декларативних процедур пропонується законодавчо врегулювати питання отримання права на будівництво об’єктів, які не є складними в технічному плані на підставі повідомлення, а не декларації. Тобто об’єкти І та ІІ категорій складності, які становлять 80% об’єктів будівництва.

«Наразі розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» який дозволить зменшити кількість відмов в отриманні дозвільних документів», — сказав В’ячеслав Негода.

Законопроектом передбачені норми гарантування  законності будівництва та захисту інтересів інвесторів. Також, проект передбачає створити доступність для маломобільних груп населення.

Він зауважив, що після прийняття цього законопроекту, зменшиться кількість будівельних афер.

«Крім того, проект Закону України дозволить врахувати забудовниками потреби місцевої громади в об’єктах соціально-побутового призначення», — підсумував В’ячеслав Негода.

 Підготовано за матеріалами сайту Мінрегіону.http://www.minregion.gov.ua/press/news/
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.