Будівельники наполягають на активізації державних житлових програм

Держава має активізувати дію житлових будівельних програм і таким чином стимулювати будівельну галузь. Про це говорили учасники Круглого столу «Будівництво. Архітектура. Нерухомість: проблеми і перспективи», який відбувся 6 жовтня в рамках Міжнародного ЕкспоФоруму «Будівництво. Архітектура. Нерухомість».

Президент Будівельної палати, Герой України, Петро Шилюк, відкриваючи захід зазначив, що будівельна галузь, зокрема, житлове будівництво переживає нелегкі часи. Головним інвестором на ринку житлового будівництва залишається населення, загальний фінансовий стан якого сьогодні не може забезпечувати стабільний платоспроможний попит на житло, яке будується. Тому державі необхідно повернутись до реалізації програм доступного житла, в рамках яких держава, громадяни та будівельники спільно виведуть галузь житлового будівництва на належний рівень.

На необхідності активізації державних житлових програм в Україні наголошували і інші учасники круглого столу, серед яких були, зокрема, були, керівники будівельних підприємств, науковці та представники професійних об’єднань.

Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний звернув увагу учасників заходу, що державні житлові програми, такі як «Доступне житло» та пільгове кредитування молоді є корисними для всіх сторін, які беруть в них участь. Внаслідок дії житлових програм, безумовно, в першу чергу мають зиск громадяни, які отримують можливість придбати житло, яке стало для них доступним. У виграші залишаються і будівельні організації, які отримують платоспроможний попит. Таким чином позитивний поштовх отримує будівельна галузь, що позитивно впливає на стан економіки в цілому, а зрештою, і на державу.

«Житлове будівництво в Україні, безумовно, повинно мати підтримку з боку держави. Така підтримка може бути надана, зокрема, шляхом реалізації державних житлових програм», – сказав Сергій Комнатний.

Підбиваючи підсумки круглого столу, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода зазначив, що будівельна галузь – одна з найбільш важливих сфер економіки України.

В’ячеслав Негода висловився за те, щоби в Україні державні житлові програми мали відповідну фінансову підтримку з боку державного бюджету.

«Кожна гривня, вкладена державою в будівельні житлові програми мало того, що повертається – вона оживляє економіку. А державний бюджет не лише не втратить – він виграє, зокрема, через систему податків», – наголосив В’ячеслав Негода.

За матеріалами сайту Держмолодьжитло http://www.molod-kredit.gov.ua/

 

 

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.