За пропозицією Мінфіну буде створено міжрегіональну митницю ДФС

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 № 495 «Про утворення Міжрегіональної митниці Державної фіскальної служби» передбачено утворити як юридичну особу публічного права територіальний орган Державної фіскальної служби – Міжрегіональну митницю Державної фіскальної служби в межах затвердженої граничної чисельності працівників ДФС та доручено Міністерству фінансів затвердити Положення про Міжрегіональну митницю Державної фіскальної служби.

Основною метою діяльності даної митниці є посилення захисту економічних інтересів України, боротьба з контрабандою та корупцією, підвищення ефективності митного контролю товарів та боротьба з митними правопорушеннями. Про це повідомляється на сайті Мінфіну.

В чому суть?

Міжрегіональна митниця ДФС буде утворена для посилення контролю над роботою місць митного оформлення та зменшення зловживань.

Як це буде працювати?

Співробітники міжрегіональної митниці займатимуться аналізом ризиків і в разі необхідності виїжджатимуть без попередження на будь-яку митницю для оперативного втручання.

На період їхнього перебування працівники відповідної митниці відсторонюються від виконання своїх обов’язків, а працівники міжрегіональної митниці починають діяти згідно з наданими їм повноваженнями.

Зокрема, міжрегіональна митниця ДФС матиме право здійснювати повний митний контроль, перевіряти відомості у митних деклараціях та правильність нарахування митних платежів, виявляти та припиняти порушення законодавства як з боку суб’єктів ЗЕД, так і з боку працівників ДФС при здійсненні ними митних формальностей.

Створення Міжрегіональної митниці не передбачає збільшення штату ДФС.

Що це дає?

  • забезпечить ефективну роботу по боротьбі з митними правопорушеннями;
  • підвищить ефективність митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України;
  • поліпшить результативність виконання завдань та функцій ДФС;
  • допоможе у боротьбі з контрабандою та корупцією на митниці.

Інші ініціативи Мінфіну в рамках реформи митниці:

  1. Запроваджено автоматизовану систему «Єдине вікно» в пунктах пропуску та у місцях митного оформлення товарів. Результат: значно спрощені митні процедури та зменшено час на їх проведення. Це полегшить ведення бізнесу та усуне можливості для корупції на митниці.
  2. Запроваджено фото- та відеофіксацію митних перевірокРезультат: більший контроль над працівниками митниці та зменшення корупції.
  3. Введено мобільні групи та координаційний центр для контролю над митницею. Результат: раптові перевірки мобільними групами мають зменшити корупцію та зловживання на митниці.
  4. Запроваджено автоматичний розподіл митних деклараційРезультат: тепер митники більше не зможуть маніпулювати документами та обирати, який товар розмитнювати. Це має значно зменшити корупцію.
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.